Twitter’ın uygulama takibi nasıl kapatılır?

Twitter’ın uygulama takibi nasıl kapatılır?

Twitter, geçtiğimiz günlerde mobil kullanıcıların cihazlarındaki uygulamaları takip edeceğini duyurdu. Android ve İOS işletim sistemli mobil cihazlara yüklenen uygulamaların listesini toplayan Twitter, bu uygulama ile  kullanıcıların ilgi alanlarını belirleyerek, kişiselleştirilmiş içerikler sağlamayı hedefliyor.

‘Takip’ söz konusu oldu mu birçok kullanıcı mahrem bilgilerine erişileceği endişesi yaşıyor. Bu uygulama ile Twitter kişilerin mahrem sayılabilecek verilerini de takip edecek mi? Twitter’dan yapılan açıklamaya göre sadece kullanıcıların yüklediği uygulamaların listesinin toplanacağı belirtiliyor. Uygulamaların içindeki herhangi bir verinin toplanmadığını vurgulayan Twitter, sistemin kişilerin sağlık ve  dini inanç gibi özellikleri hariç tutarak tasarlandığı söyledi.

Twitter uygulama verilerini nasıl kullanıyor?

Twitter, kullanıcılardan topladığı verileri şu şekillerde kullanabileceğini söylüyor: “Benzer ilgi alanlarını temel alan iyileştirilmiş “kimi takip etmeli” önerileri. Zaman akışınıza ilginç bulacağınızı düşündüğümüz Tweetler, hesaplar veya başka içerikler ekleme. Size daha alakalı sponsorlu içerik gösterme.”

Bu özelliği nasıl kapatır ve verilerimi Twitter’dan nasıl kaldırırım?

Twitter’ın mobil aygıtınızdaki uygulamaların listesini toplamasına izin veren ayarı kolayca değiştirebilirsiniz. Ayarı kapattığınızda,  bilgilerinizin toplanması durdurulur.

Twitter

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.