Mozilla yeni CEO’sunu buldu

Mozilla yeni CEO’sunu buldu

Mart ayında yeni CEO olarak seçilen Brendan Eich’in iki hafta sonunda istifa etmesinin ardından lidersiz kalan Mozilla, sonunda yeni CEO’sunu seçti.

Başta popüler internet tarayıcısı Firefox olmak üzere birçok yazılımın geliştirilmesinden sorumlu olan Mozilla firması, Mart ayında CEO değişimine gitmiş ve firmanın kurucuları arasında yer alan Brendan Eich’i firmanın yeni CEO’su olarak seçmişti. Ancak Eich’in firmanın yeni CEO’su olarak göreve başlamasının hemen ardından yönetim kurulunun neredeyse yarısının istifa etmesi, firma içerisinde aylarca sürecek bir karışıklığı da başlatmış oldu.

Yönetim kurulunda yaşanan bu istifaların nedeninin Brendan Eich’in 2008 yılında tartışmalı bir kuruma bağışta bulunması olduğu kısa sürede ortaya çıkmış ve firmanın çalışanlarının da Eich’e sıcak bakmadığı söylenmişti. Tüm bu çalkantılı süreç sonrası Eich firmanın CEO’su olarak sadece iki hafta kalabildi ve Eich’in istifasının ardından firma yönetimi aylarca boş kaldı. Ancak nihayet bu çalkantılı sürece son verecek adım atıldı ve son 10 yıldır firmada görev alan Chris Beard’ın Mozilla‘nın yeni CEO’su olarak seçildiği resmi olarak açıklandı.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.