Apple yeni ürünlerini görkemli bir törenle tanıttı

Apple yeni ürünlerini görkemli bir törenle tanıttı

Teknoloji devi Apple, günlerdir beklenen yeni ürünlerini tanıttı. San Francisco’daki Cupertino Flint Merkezi’nde düzenlenen özel bir programda iPhone 6, iPhone 6 Plus ve Apple Watch tanıtıldı.

Apple CEO’su Tim Cook’un da katıldığı tanıtım programında yeni tanıtılan iPhone 6 ve iPhone 6 Plus bugüne kadar Apple’ın ürettiği en ince iPhone olduğu açıklandı. Tahmin edildiği gibi iPhone 6’nın ekranı 4.7 inç, iPhone 6 Plus ise 5.5 inç’lik ekran büyüklüğüne sahip.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’un bataryası iPhone 5S’e göre 2-4 saat daha uzun ömürlü. Yeni iPhonelarda A8 işlemcisi olacak. Yani 5S’e göre yüzde 50 daha fazla hızlı bir performansa sahip olacak. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta Wi-Fi internet hizmeti çok daha hızlı olacak. Yeni iPhoneların kameralarındaki 8 megapiksel oranında değişiklik yok, ancak görüntü sabitleme ve gelişmiş lens özellikleri bulunuyor.

Yeni iPhone’lar için 12 Eylül’de ön siparişler alınacak. Satışlar ise 19 Eylül’de başlayacak.

ABD’de iPhone 6 (16 GB) 199, iPhone 6 Plus (16 GB) 299 dolardan satışa sunulacak. Apple ilk defa ürettiği 128 GB’lik iPhone 6 Plus’ı ise 499 dolardan satışa sunacak. Yeni ürünler; altın sarısı, gümüş ve uzay grisi renklerinde olacak. Yeni iPhone’larda güvenlik bilgilerine de önem verildi. Telefonun içindeki kredi kart bilgileri kaydedilmeyecek. Telefonun çalınması veya kaybolması halinde, kredi kartları güvenliği konusunda endişeye duymaya gerek yok.

ŞİRKET YENİ ÜRÜNÜ APPLE WATCH’I TANITTI

Cupertino Flint Merkez’indeki programda Apple Watch da tanıtıldı.Saatin yan tarafındaki dijital kol tarafından kontrol edilebiliyor. S1 işlemcinin kullanıldığı Apple Watch, kalp hareketlerini bile tespit edebiliyor. Apple Watch, 2015’in ilk çeyreğinde 349 dolardan satışa sunulacak.

Orhan
Yorum Yaz

Yorum yapılmamış

Henüz yorum yapılmamış!

Henüz hiçbir yorum yapılmamış. Ama bu habere ilk yorum yapan siz olabilirsiniz.

Yorum Yaz
Yorumları Gör

Yorum Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.
İşaretlenen alanların doldurulması gereklidir*