Apple Music yayına başladı

Apple Music yayına başladı

Apple’ın çevrimiçi müzik uygulaması Apple Music,  kullanıma girdi. Bugün kullanıma giren uygulama aylık 9,99 TL’ye sınırsız müzik dinleme imkanı sunuyor. Aynı aileden maksimum 6 kişinin kullanabildiği aile paketinin ücreti ise aylık 14,99 TL olarak belirlendi. Apple Music, deneme amaçlı olarak ilk 3 ay ücretsiz olarak kullanıma açık olacak.

On milyonlarca şarkı var

Apple Music uygulaması on milyonlarca müzik eserine erişim sağlayacak. Uygulama kapsamında 7 gün çalan 24 saat yayın yapan Beats 1 adlı bir radyo istasyonu olacak.

Kullanıcılar Apple Music arşivinden istediği şarkıyı, albümü veya videoyu arşivine ekleyebilecek, eklenen parçalarla bir çalma listesi oluşturabilecek, ve çevrimdışı dinleme yapabilecek. Apple Music editörleri kullanıcıların müzik tercihlerine göre listeler hazırlayacak. Apple’ın sesli asistanı Siri, kullanıcıların sesli komutlarına göre Apple Music’ten beğenecekleri parçaları çalacak.

Android uygulaması sonbaharda

Apple Music uygulaması iPhone, iPod, Apple Watch, Mac, PC gibi cihazlarda kullanılabiliyor. Mac ve PC kullanıcılarının iTunes yazılımını güncellemeleri, iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcılarının ise iOS 8.4 güncellemesini cihazlarına yüklemesi gerekiyor. Güncellemenin boyutu 222 MB olduğu için güncelleme yapacak kullanıcıların bir Wi-Fi bağlantısına ihtiyacı olacak.

Apple Music’in bir de Android uygulaması var ama Apple’ın verdiği bilgiye göre bu uygulamanın yayın tarihi sonbahar.

Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment

Only registered users can comment.